1. Հաստատել Եվրոպական միության թռիչքների անվտանգության գործակալության «Թռիչքային պիտանիության պահպանում» կանոնակարգերը` ↩ ↩
1) Փարտ-Մ (Part-M)` համաձայն N 1 հավելվածի. ↩ ↩
2) Փարտ-145 (Part-145)` համաձայն N 2 հավելվածի. ↩ ↩
3) Փարտ-66 (Part-66)` համաձայն N 3 հավելվածի.
4) Փարտ-147 (Part-147)` համաձայն N 4 հավելվածի.
5) Փարտ-ՔԱՄՕ (Part-CAMO)` համաձայն N 5 հավելվածի.
6) Փարտ-ԷՄԷԼ/ՔԱՕ (Part-ML/CAO)` համաձայն N 6 հավելվածի:
(1-ին կետը փոփ. 30.01.25 թիվ 06-Ն հրաման)
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետի 2010 թվականի հոկտեմբերի 20-ի «Եվրոպական ավիացիայի անվտանգության գործակալության «Թռիչքային պիտանիության պահպանում» ՓԱՐՏ-Մ-ի մասին» թիվ 177-Ն և 2010 թվականի հոկտեմբերի 20-ի «Եվրոպական ավիացիայի անվտանգության գործակալության «Հաստատված տեխսպասարկման կազմակերպություններ» ՓԱՐՏ-145-ի մասին» թիվ 180-Ն հրամանները:
3. Սահմանել, որ մինչև սույն հրամանն ուժի մեջ մտնելը տրված վկայականները գործում են դրանցում նշված գործողության ժամկետում:
3.1. Սահմանել, որ օդանավի թռիչքային պիտանիության պահպանման կազմակերպության սերտիֆիկատի (Փարտ-Մ) և օդանավի տեխնիկական սպասարկման կազմակերպության սերտիֆիկատի (Փարտ-145) տրամադրման, օդանավի տեխնիկական սպասարկման կազմակերպության սերտիֆիկատի (Փարտ-145) փոփոխության, ինչպես նաև օտարերկրյա տեխնիկական սպասարկման կազմակերպության սերտիֆիկատի (Փարտ-145) ճանաչման համար գանձվում է «Պետական տուրքի մասին» օրենքով սահմանված պետական տուրք:
(3.1-ին կետը լրաց. 19.12.24 թիվ 16-Ն հրաման)
4. Սույն հրամանն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվանից վեց ամիս հետո: