ա. 2-րդ ենթակետից հետո լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ 2.1-ին ենթակետով`
«2.1) Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետների կողմից տրված ծառայողական վկայականները.»,
բ. 4-րդ ենթակետն ուժը կորցրած ճանաչել.
6) 12-րդ կետից հետո լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ 12.1-ին կետով`
«12.1. Վարչապետի աշխատակազմի այն աշխատողների համար, որոնց աշխատանքի հիմնական վայրը պահպանվող օբյեկտի հասցեն է, պահպանվող օբյեկտ մուտքի իրավունք տվող փաստաթուղթ է համարվում նաև Վարչապետի աշխատակազմի ներքին կարգապահական կանոններին համապատասխան տրամադրված` պտուտակադռնով անցնելու համար նախատեսված մագնիսական քարտը` աշխատողի լուսանկար, զբաղեցրած պաշտոն, անուն և ազգանուն պարունակելու և համապատասխան ծրագրային ապահովման առկայության դեպքում:».
7) 14-րդ կետից հանել «ստորագրության նմուշների հետ միասին» բառերը.
8) 14-րդ կետից հետո լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ 14.1-ին կետով`
«14.1. Աշխատակազմի աշխատողը առանց սույն կարգով սահմանված պահպանվող օբյեկտ մուտքի իրավունք տվող փաստաթղթերի աշխատանքի ներկայանալիս այդ մասին անմիջապես իր անմիջական ղեկավարի միջոցով, իսկ կառուցվածքային ստորաբաժանման ղեկավարն անձամբ տեղյակ է պահում կադրերի և անձնակազմի կառավարման վարչության պետին կամ տեղակալին: Վերջինս այդ մասին տեղեկացնում է պահպանության ծառայության համապատասխան ստորաբաժանման ղեկավարին կամ փոխարինողին, որից հետո ծառայողին թույլատրվում է մուտք գործել պահպանվող օբյեկտ: Աշխատակազմի աշխատողն առանց սույն կարգով սահմանված պահպանվող օբյեկտ մուտքի իրավունք տվող փաստաթղթերի աշխատանքի ներկայանալու մասին նույն օրը զեկուցագիր է ներկայացնում աշխատակազմի ղեկավարին` նշելով առանց ծառայողական վկայականի կամ մագնիսական քարտի կամ ժամանակավոր անցագրի ներկայանալու պատճառների մասին: Տվյալ տարվա ընթացքում երեք անգամ առանց ծառայողական վկայականի կամ մագնիսական քարտի կամ ժամանակավոր անցագրի աշխատանքի ներկայանալու դեպքում աշխատակազմի աշխատողը կարող է ենթարկվել կարգապահական պատասխանատվության:».
9) 16-րդ կետից հանել «գլխավոր մուտքով (Հանրապետության հրապարակ) կամ» բառերը.
10) 19-րդ կետում «գլխավոր» բառը փոխարինել «տնտեսական» բառով.